Merhaba, Ben Lemis!

 

Lumos ile size özel başarı yolculuğunuza holgeldiniz! 20 yılı aşkın, tepe yöneticiliğe kadar uzanan kurumsal hayatım boyunca           bireyler kadar şirketlerin, takımların da değişim karşısında zorlandıklarını, iletişim engellerine takıldıklarını, büyük resmi kaçırdıklarını ve bu nedenlerle ilerleyemediklerini gözlemledim. Şirketler, sistemler ve takımlarla çalışmak, insani değerler ile yüksek performası bir potada buluşturmak içimde büyük bir tutku haline geldi. Kurumsaldaki yönetim ve liderlik tecrübemi koçluk eğitim ve deneyimlerimle harmanlayarak daha fazla şirketin ve takımın kalbine dokunabilmek için 2022 yılında Lumos Eğitim ve Danışmanlık olarak yoluma devam etme kararı verdim. Kalbimin bir parçası halen kurumsalda, birlikte mucizeler yarattığımız ekibimle tek bir vücut olarak çalışma ve başarma hissini asla unutamam. Şimdi Lumos ile sizlerin şirketlerinde, yıldız takımlarınız ile kendi başarılarınıza koşmanıza yol açmak ve sizlerin başarı hikayesinin bir parçası olmak için buradayım. Bir müşterim bana “Siz yaptığı her işi layıkıyla yapan birisiniz” demişti. Lumos Eğitim ve Danışmanlık’ta ben ve takım arkadaşlarım “İŞİMİZİ LAYIĞIYLA         YAPARAK” sizler için fark yaratmayı hedefliyoruz. Lemis Tuna Gülgün

 

Benim Yolculuğum

9 yaşındayken İTÜ Matematik Mühendisliği binasında o zamanlar bana devasa ve büyülü gözüken anfilerden birini görme şansı bulmuş ve mühendis olmayı kafama koymuştum. Aklına koyanı yapan biri olarak da İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’ni kazanmak benim için şaşırtıcı bir sonuç olmadı. Öğrenciliği, öğrenmeyi hep çok sevdim, okulumdan dereceyle mezun oldum, üzerine MBA yüksek lisansını da dereceyle bitirdim.

Genç bir mühendis olarak 2000 senesinde Telekom sektöründe NetOne Telekom’da çalışmaya başladım. Genç bir aile şirketi olmakla birlikte vizyonu büyük, bakış açısı yenilikçi ve değişimi kültür edinmiş Netone’da büyük hedef koyup, küçük adımlar atmayı, deneyip yanılmaktan korkmamayı, vazgeçmemeyi, dev Telekom operatörlerinin yanında farklılaşma stratejileri geliştirerek yoğun rekabette nasıl hayatta kalınıp büyünebileceğini deneyimledim. 

2008 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’ine yerleştim ve yerel operator Etisalat’ta kariyerime devam ettim. Dubai ve Abu Dhabi’nin çok uluslu kozmopolit yapısı beni iş dünyasında farklı sesleri kapsayabilmek ve kültür farklılıklarını yönetebilmek konusunda geliştirdi.

Koçlukla 2012 senesinde Dubai’de tanıştım. Koçluğun insanın potansiyelini açığa çıkartan işleyişine tutku ile bağlandım ve hayatımın bir parçası haline       getirdim. 2013 senesinde ICF (International Coaching Federation onaylı CTI (Coaches Training Institute)’dan sertifikamı alarak CPCC (Certified Professional Co-Active Coach) oldum.

2015 senesinde ülkeme geri döndüm. Kariyerimin son 6 yılına TurkNet’te Kurumsal İş Birimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam ettim. Ezber bozan, müşteri ihtiyacını merkeze alan, B2B de dijitalleşmeyi benimseyen bir değişim yolculuğuna liderlik ettim. Değişime hızlı adapte olabilen, yüksek          performanslı ve yüksek sadakatlı ekipler kurup yönetmek kuvvetli kaslarım haline geldi.

2016 senesinde dünyaca geçerliliği olan ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching) eğitimlerimi tamamladım. Böylelikle hem bireylere hem de takım ve sistemlere koçluk yapma becerileri kazandım.

Telekom sektöründe hem yurt içinde hem yurtdışında geçen 20 yılı aşkın kurumsal deneyimim boyunca Proje Yönetimi, Ürün Yönetimi, B2B Satış, Değer ve Hizmet Satışı, İş Geliştirme, Müşteriyi merkeze alan stratejik girişimler, yoğun rekabet ortamında meydan okuyan büyüme stratejileri geliştirmek alanlarında değerli çalışmalar yaptım.

Çalışmalarımı İngilizce ve Türkçe her iki lisanda yurt içinde ve yurt dışında yapmaktayım.